fbpx
5 C
Skopje

Измешајте прашок за алишта и оцет па влезете во тоалетот – ќе решите голема мака

АКТУЕЛНО

За брзо чистење без мака и скапи средства, барем кога е тоалетот во прашање, ви требаат две евтини намирници.

Алкохолен оцет и прашок за алишта се спасот. Кога ќе ги измешате ќе добиете паста која треба да ја ставите да делува на површините 10 минути, па да истриете.

Има лесен мирис кој изчезнува веднаш.

Навистина се ќе блеска, од чешма, када, плочки, ВЦ школка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -