fbpx
0 C
Skopje

Изминатата година беше кобна за некои холивудски бракови: Eве кој најмногу шокираше

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Изминатата година беше кобна за монгу селебрити бракови, скоро и да не помина некој месец без да не шокира некој нов развод, а се раскинаа бракови за кој се сметаше дека ќе бидат вечни.

Се распаднаа и неколку новопечени врски (како Тејлор Свифт и Келвин Харис па потоа Тејлор Свифт и Том Хиделстон), а и некој долгогодишни кој се сметаа за вечни ( Ријана и Дрејк, Наоми Ватс и Лиев Шрајбер).

Сепак најмонгу внимателност привлекоа разводите на браковите кој беа најчесто драматични, полни со оптужби, тешки зборови и спомнуванио огромни цифри.

Во прдолжение ви ги презентираме топ 5 разводи во 2016-та година.

5. Николас Кејџ и Алис Ким

Николас Кејџ се разведе од својата сопруга во јуни. Тие во брак беа 12 години и заедно имаат десетгодишен син.

4.Кејт Бекинсел и Лен Висман

Во септември режисерот поднесе брање за развод од глумицата Кејт Бекинсел после 12 години брак тие и пред разводот веќе некоа време живееја одвоено.

3. Тоби Мегвајер и Џенифер Мејер

,,Спајдерменот” Тоби во септември најави дека после девет години брак и тринаесет години врска дојде крајот на нивната љубов. Со сопругата Џенифер Мејер имаат две деца.

2. Џони Деп и Амбер Херд

Нивниот Брак траеше само 15 месеци, а од разводот Амбер Херд доби  10 милиони долари

1. Бред Пит и Анџелина Џоли

Дефинитивно најшокантна вест беше разводот на холивудскиот пар Бред Пит и Анџелина Џоли. Во брак беа  од 2014та година а претходно во врска десет години.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ: ИМ НЕМА КРАЈ НА ТРАГЕДИИТЕ: ПОЧИНA ПОЗНАТИОТ ЛЕГЕНДАРЕН ПОРАНЕШЕН КОШАРКАР – Миленко Савовиќ!

Во само неколку дена и трет голем спортист од просторот на поранешна СФР Југославија прерано го напушти овој свет. По ракометарот Златко Сарачевиќ и фудбалерот...

За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

Фото: Благодарение на добрите луѓе, нема да препознаете како изгледа куќата на Атиџе

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки. Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест: „Градежните работи...

Oвој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: На овој знak се ќе му појде од рака

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите и конечно ќе...

БГНЕС: Масаkр и линч над Љубчо Георгиевски

Во последните 24 часа, во РС Македонија се одвива масовен и целосно координиран напад против поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, откако вчера тој предложи свој...
- Advertisement -