fbpx
3 C
Skopje

Изум на годината: нема да ве боли главата, напротив – ќе ви го топли носот

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

На некои луѓе носевите секогаш им се ладни кога надвор температурите се ниски. Можете да го покриете носот со шал, за да спречите директно излегување на ладно, или можете да инвестирате во новиот фантастичен изум – гречајот за нос.

Замислете само на носот да му ставите мала капа додека вашите очи се непокриени и можете и натаму да уживате во ладното време без да се плашите дека носот ќе ви замрзне.

Го направи компанија за грејачи за нос, кои варираат од неквалитетни до крзнени, до оние со грбот на вашиот омилен фудбалски клуб. Можете да си набавите себеси еден кој е од животински дезен или е шарен.

Во Британија цената за овие грејачи е од 8 евра па повеќе што е мала цена за она што некогаш не можете да го платите за ладен и замрзнат нос. Сигурно ќе изгледате малку чудно, но кога носот ви е пријатно топол, нема да ви биде важно што ќе ве гледаат како Рудолф и што се издвојувате од останатите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -