fbpx
10 C
Skopje

Извор за Сител открива кој ќе биде техничкиот премиер после Заев

АКТУЕЛНО

Актуелниот министер за внатрешни, Оливер Спасовски, ќе биде технички премиер, ова за Сител го потврдил извор во партијата.

На 3 јануари, откако Заев ќе ја напушти премиерската функција, а на негово место ќе биде Оливер Спасовски.

Во јавноста се шпекулираше дека технички премиер може да биде и сегашниот генерален секретар на партијата Љупчо Николовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -