14 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Ја гаснеа со раце и противпожарен апарат: Фотографија која го обиколи светот (Фото)

Најмалку двe полицајцки се повредени во последните судири меѓу полицијата и демонстрантите кои траат две недели во Чиле.

Фоторепортерот на новинската агенција Ројтерс, Хорхе Силва, сними шокантен момент кога демонстрантите фрлиле молотови коктели и повредиле полицајка. На фотографијата е прикажана агонијата на повредената жена додека нејзините колеги се обидуваат да и помогнат да го изгаснат огнот со противпожарен апарат и со раце.

Во судирите кои почнаа поради зголемување на цената на јавниот превоз досега се повредени над 800 полицајци и 1650 демонстранти

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.