fbpx
9 C
Skopje

Ја губи ли кралскиот дворец контролата – уште еден скандал со семејството на Меган

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Британските медиуми денеска излегоа со бројни коментари и проценка дека кралскиот дворец лошо се снаоѓа со скандалите со семејството на Меган Маркл .

Повод за критиките е интервјуто на таткото на Мегхан Маркл , сега војвотка од Сасекс , Томас . Тој за Дејли Меил рече дека му ја теснал слушалката на принцот Хари среде напнат телефонски разговор , кога било откриено дека Томас зема пари од папараци за да заработи од свадбата на сопствената ќерка.

За колумностот на Дејли меил , Ричард Кеј , каде таткото на Меган го даде интервјуто не е возможно да не се сочуствува со Меган , но сепак одговорноста за настаните е во кралскиот двор. Бројни експерти за животот на британското кралско семејство сметаат дека бил погрешен уште од почетокот начинот на кој бил третиран таткото на Меган, Томас Маркл.

Тој е отфрлен од самиот почеток и сметаат дека односот не би се поправил ниту доколку Меган веднаш отиде кај него во Мексико.

За медиумите е најскандалозен делот од разговорот на Томас кога вели дека Меган пред венчавањето му се јавила и му рекла дека ќе нема место за негов говор на венчавката во Виндзор.

Таткото му замерува на британскиот двор и за веридбата . Во март , кога била објавена веридбата , двајца претставници од британскиот конзулат во Лос Анџелес лично ја известиле мајката на Меган , Дорија , додека Томас за настанот дознал од медиумите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -