fbpx
3 C
Skopje

Ја испрскала оваа чудна домашна мешавина по каучот, а валканиците почнале да излегуваат – мебелот бил како нов

АКТУЕЛНО

Една мајка од Австралија на Фејсбук го споделила својот неверојатен трик со кој го исчистила мебелот, а резултатот ги импресионирал домаќинките ширум светот.

На Фејсбук групата „Мајки кои чистат“ го покажала својот трик.

Имено, земала средство за чистење протерзи.

-Прво ги исчистив плочките, Кога видов фантастични резултати, не можев да одолеам да не го пробам трикот и на софата – вели мајката.

-Користев топла вода во која ставив 3 таблети зас чистење протези или вилици. Чекав да се растворат и потоа попрскав по каучот. Оставив да отстои на ткаенината 5 минути, а потоа истрив со груба четка, а со пешкир ја впивав валканата вода која извираше од каучот – вели оваа мајка.

Ако и на вашиот кауч му треба чистење, тогаш ова е идеално евтино решение и за вас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -