27 C
Skopje

Ја отвори душата и раскажа за најмратичните денови во животот – Рада каква што не ја знаете

АКТУЕЛНО

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Популарната пејачка Радмила Манојловиќ открила со какви се проблеми се соочила во досегашната кариера. Неодамна се пишуваше во медиумите дека пејачката посетува психијатар, еве што кажа Рада на ова:

– Тоа малку е преувеличано бидејќи не сум одела кај психијатар, но и да сум била не би имала проблем тоа да го кажам. Кај нас е најголема срамота да одиш на гинеколог и психијатар, но јас не се согласувам со тоа, била искрена Рада.

Пејачката објаснила дека имала проблеми

– Се случи минатата година да останам без гласот. Со недели одев на лекарски прегледи, но воспоставија дека немам ниту еден здравствен проблем, ми рекоа дека гласните жици ми се идеални, а јас не можев да пеам. Почнав да одам кај професорот по пеење Борис Николиќ и тој многу ми помогна.

Рада објаснила дека со Борис Николиќ на почетокот разгоиварала за своето детство и за односите во семејството.

– Многу брзо откри дека стравот е единствената причина за моите проблеми, а со разговори полека почнавме да работиме и на вежбите за пеење. После три месеци ми се пушти гласот и пеев како ништо да не се случило, рекла пејачката.

Таа признала дека тој период и бил најтежок во животот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бугарскиот новинар Крастев: Ќе биде голема грешка ако Бугарија ја блокира соседна Македонија на патот кон ЕУ

Николај Крастев, бугарскиот новинар, долгогодишен дописник од Западен Балкан и аналитичар, смета дека ќе биде голема грешка доколку Бугарија го блокира патот на Македонија...

Мајките на породилно ќе протестираат: Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам

Мајките на породилно ќе протестираат: „Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам” Мајките кои се на породилно отсуство в четврток ќе...

Мицкоски протестираше за Гоце Делчев и објави видео од внуката на Гоце (Видео)

Мафијата не е посилна од вистината. Изборот е СДСМ или вистината. Или Македонија, или мафија. Изборот на овој народ е Македонија! Опаметете се! Делчев е...
- Advertisement -