10 C
Skopje

Јакимовски до Османи: Престани да ни попуваш на нас македонците, кого правиш будала

АКТУЕЛНО

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Николовски: 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме и спојуваме институциите

Се работи на сите анализи за спојување и намалување на бројот на институции и 2021 ќе биде година во која ќе ги намалуваме или...

За кого нема да важи задолжителното носење маска на отворено?

Заврши седницата во Собранието каде што беа донесени измените на законот за заштита на населението од заразни болести. Измените на законот беа донесени со 53...

Собранието одлучи: Задолжително е носење на маска на отворено, забрането групирање по 22ч

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. Законот,...

Цитирам: „Какво и да е решение да се постигне со бугарските историчари, тоа ќе ги релаксира односите меѓу двете земји“.

Кого правиш будала бе министре?!

Какво и да е решение? Не може да прифатиме какво и да е решение!

За какво и да е решение ти можеш да зборуваш само за албанските „вапроси“, а не за македонските. За тебе како Албанец било какво и да е решение кога се работи за нас Македонците ти е прифатливо? Значи по туѓ газ и сто стапа се малку?

Што не прифативте вие за вашето знаме какво и да е решение туку војна водевте? Што не прифативте двоглавиот орел да се мрдне полево или подесно, погоре или подоле за да се разликува од знамето на Албанците во Албанија?

Ако си заборавил во Гостивар војна се водеше 97-та дури имаше и три жртви.

Вие никогаш не прифативте какво и да е решение, туку токму такво како што вие сакавте. АСНОМ да го нема од уставот. Го нема! Охрид да го има. Го има во уставот се разбира! Двојазичност во парламент, па во комисии, па во влада, па во Берово и во Делчево, па и во Крива Паланка.

Не прифаќате какво и да било решение!

п.с. И престани да ни попуваш ти и таквите како тебе на нас Македонците. Доста ве трпевме.”

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Над 800 новозаразени во последните 24 часа: Направени се 2699 тестови

Во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 390, Куманово 22, Штип 28,...

Николовски: Инспекторите добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на здравствените протоколи

Со измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, сите инспекторати сега добиваат нови и поголеми овластувања за постапување со прекршителите на...

Штипската болница го адаптира Кожното одделение за прием на пациенти со коронавирус

Кожното одделение во штипската Клиничка болница од понеделник ќе прима пациенти заразени со коронавирус на кои им е потребно болничко лекување. Директорот на Клиничка болница-Штип,...

Никола Димитров се сретна со германскиот министер за Европа Михаел Рот

На панелот за проблемот со иселувањето на младите од регионот зборував со исклучителни млади луѓе, потпретседателката на ЕК за демократија и демографија Дубравка Шуица...

Бесими: Стотици илјади граѓани и илјадници фирми го очекуваат ребалансот на буџетот и четвртиот пакет на мерки

Финансиска поддршка за децата без родители, мапирање стратешки индустриски сектори во регионот на Охрид, изградба на дел од третиот крак за водснабдителен систем во...
- Advertisement -