fbpx
24.8 C
Skopje

Јакимовски нема да се извини на новинарите за недоличното однесување: Нема потреба од спектакли!

АКТУЕЛНО

„Нема потреба од вакви спектакли, нема што да кријам, изјави Стевче Јакимовски, по излегувањето од Кривичниот суд. Тој се заблагодари на полицијата, финансиската и судската полиција како и на Бирото за јавна безбедност за коректниот однос и порача дека нема криминал.

Јакимовски порача дека нема да се извини на новинарите за недоличното однесување поради тоа што биле некоректни, не прецизираше на кого мисли. Судот на Јакомовск му го одзема пасошот, тој мора да се пријавува редовно, а не смее да го напушти ни градот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -