fbpx
-1 C
Skopje

Јанчев: Гестот на Заеви е за почит, нека ова биде поттик и за останатите од бизнис секторот да бидат водени од хуманоста

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Семејството Заеви денес испрати 200 пакети со прехранбени производи како донација за Општина Кавадарци. Пакетите се наоѓаат во Банката за храна за градот и ќе бидат поделени на семејствата во социјален ризик.

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев за ,,Фокус” изјави дека е благодарен за помошта од Заеви.

„Одличен гест, ова е доказ дека секогаш, а посебно во време на пандемија сите мораме да бидеме солидарни. Нека ова биде поттик и за останатите од бизнис секторот, секогаш да бидеме водени од хуманоста. Банката за храна во Кавадарци функционира веќе две години, со срце влеговме во овој проект и секојдневно ја покажуваме грижата за ранливите категории на граѓани. Лани во општината беа поделени околу 30 тони храна, горд сум што немавме гладни семејства. Ме радува и фактот што Заеви се вклучија со своја донација, во интерес на народот, постапката е за пофалба“ – изјавува градоначалникот Јанчев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -