fbpx
17.8 C
Skopje

Јанчев, Рагнелова, Данев – Кои функционери на ВМРО ДПМНЕ излегоа да гласаат на референдумот?

АКТУЕЛНО

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев го оствари своето избирачко право на денешниот референдум.

На гласачкото место, тој пристигна со својата сопруга и едно од децата. По гласањето, се сретна со јапонски новинари.

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, гласаше на референдумот.

Порталот Либертас објави и фотографии од гласањето. Правото на глас го оствари и пратеникот и координатор на една од пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев.

Исто така и поранешниот потпреседател и министер за Здравство, Никола Тодоров најави дека ќе излезе да гласа на референдумот но сеуште нема потврда за тоа.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција истакна дека ставот на партијата е секој сам да одлучи што ќе прави на референдумот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -