fbpx
8 C
Skopje

Јанг: Салах? Престанете да ме прашувате, не е во мојот џеб, се колнам…

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед во саботата после натпреварот со Ливерпул ги испразни своите џебови, а од нив испаднаа клучеви, мобилен телефон и Мохамед Салах, „раскажуваат“ и два дена после англиското дерби навивачите на Црвените ѓаволи.

Манчестер Јунајтед во саботата со 2:1 на својот Олд Трафорд го совлада Ливерпул, а инаку сјајниот фудбалер на Ливерпул Мохамед Салах го одигра можеби и еден од најлошите натпревари од доаѓањето на Енфилд.

Него во текот на средбата на Олд Трафорд го “чуваше“ универзалецот на Мурињо, Ешли Јанг, кој успеваше да го запре египетскиот виртуоз на неколку прилики.

После натпреварот на социјалните мрежи фановите на Јунајтед се шалеа на сметка на Салах констатирајќи дека Јанг го “стрпал во џеб“.

На ваквиот тренд му се приклучи и самиот Јанг кој на својот Инстаграм стори постави сопствена фотографија со интерес натпис.

“Престанете да ме испитувате! Не е во мојот џеб, се колнам дека не е“, напиша Јанг очигледно алудирајќи на коментарите на сметка на Мохамед Салах.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...
- Advertisement -