fbpx
1.4 C
Skopje

Јанкулоска: Имам многу пријатели Албанци, во ниту еден момент не ги сметав за помалку вредни, ги почитувам

АКТУЕЛНО

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во интервју за ТВ21 на прашањето на новинарот: Дали ја посетува чаршијата и дали има проблем со движењето одговори:

Шетам секаде, има секакви реакции од луѓето, но не се чувствувам загрозено. Немам обезбедување, а во последните неколку месеци шетам заедно и со мојот син кој има само неколку месеци, вели Јанкулоска.

На прашањето пак дали во приватната комуникација и денес им се обраќа на албанците со шиптари, а на ромите со цигани, Јанкулоска вели:

Материјалите кои се предложени и изведени во доказна постапка се крајно проблематични од нивната доказна вредност, пред се мислам на нивната автентичност и целовитост.

Јас, лично, ниту едно лице во кругот на најблиските пријатели од тој колоквијален јазик не се изразува исто како што се изразува во официјалната комуникација. Но по однос на сушината на она што ве интересира морам да ви кажам дека имам многу пријатели, колеги, вклучително и од албанската етничка заедница и ромската популација. И во ниту еден момент не сум ги сметала за помалку вредни, или луѓе кои не заслужуваат почит.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...
- Advertisement -