fbpx
8 C
Skopje

Јанушев за Бекстејџ открива што сакал да биде како мал – шала на страна, но сакав да бидам пилот

АКТУЕЛНО

Имав прилика 10 години да работам во авијација и воздухоплоство. Во оној момент кога ќе решам да не се занимавам со политика ми е желба да работам во таа фела. Јас бев доста имплусивно дете, да не кажам бељаџија, но што порано ја поминете таа фаза во животот, тоа е и подобро, вели генералниот секретар за Бекстејџ, па на прашањето – што сакавте да бидат како помал додава: Сакав да бидам пилот.

Јанушев во интервјуто за Бекстејџ зборува за својот приватен живот, за своите деца и за тоа како го поминува своето слободно време.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -