21 C
Skopje

Јанушев: Земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Носителот на Изборната единица 3 Игор Јанушев преку статус на Фејсбук пишува дека земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен.

-Земјоделскиот потенцијал на Македонија мора да биде искористен.
Се обврзуваме на:

✅640 милиони евра само за субвенции
✅80 милиони евра за изградба на нови системи за наводнување
✅50% финансирање за набавка на нови грла овци и друг вид добиток
✅Покривање на 70% од осигурувањето на земјоделските посеви и насади
✅Намалување на ДДВ за ветеринарни услуги

Ќе го вратиме достоинството на земјоделецот!
#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова, стои во неговиот пост на Фејсбук.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -