fbpx
1 C
Skopje

Јавен повик до директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Водејќи се по онаа добро познатата “за други атер за себе матер“, притоа не заборавајќи и на зборовите на Мајка Тереза која вели “доброто кое ќе го направиш денес, луѓето ќе го заборават утре.
Сепак, прави добро!“
Настрана од партиско-политичките аспекти од живеењето, настрана од тоа што јас и моите соработници, пријатели и другари кои САМО поради добрата волја притоа не барајќи ништо за возврат, сакајќи или не сакајќи со нашиот труд Ве доведовме на тоа место каде што сега и се наоѓате. За атер на тие што Ве гласале и атер на тие што работеа заедно со Вас направете добро дело за да можеме утре сите да се гордееме, бидејќи сите дале свој придонес за она што денес Вие го работите односно што ТРЕБА да го работите.

Dan Doncev без размислување и во што побрз можен рок излези во пресрет на малата Валерија, бидејќи таа го заслужува тоа, а Вие имате и можност и право да направите едно добро дело за кое утре ќе оставите простор и лице некој да го припомнува.
(Иако по право не треба да Ве моли никој оти Фонд за здравствено осигурување на Македонија не смее да дозволи да дојде до ваков момент туку уште веднаш да реагира!)
Патем: 070/143-117 и 078/143-480
#ЗаВалерија

Водејќи се по онаа добро познатата “за други атер за себе матер“, притоа не заборавајќи и на зборовите на Мајка Тереза…

Posted by Dino Blazeski on Tuesday, November 14, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -