fbpx
9 C
Skopje

Језиво: Пронајдена главата и нозете на убиената новинарка од Шведска, во торба

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Данската полиција утрово соопшти дека е пронајдена главата и двете нозе на убиената новинарка од Шведска, Ким Вал која во август умре под мистериозни околности во подморница на дански конструктор.

Нејзината глава е пронајдена во торба во која биле и двете нозе, информација кој ја соопшти инспекторот на полицијата во Копенхаген, Јенс Молер.

Ким Вал која беше искусна новинарка на 10. август влегла во подморницата на „Наутлис“ со Питер Мадсен, дански конструктор и сопственик на подморницата, со намера да направи репортажа.

Телото на новинарката беше пронајдено 11 дена после потопувањето на подморницата на брегот на данскиот остров Амагер, во језива состојба, без глава и нозе.  Мадсен први тврдеше дека Вал настрадала несреќно кога метален поклопувач тежок 70 килограми и паднал на главата, па потоа ја закопал во морето. Секако полицијата не му поверува на исказот, па го приведе и обвини за убиствов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -