fbpx
2 C
Skopje

Јоаким Лев во големи проблеми: Кого да се избере?

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Јоаким Лев во големи проблеми: Кого да се избере?

Репрзентацијата на Германија квалфикациите ги завршила со перфектен учинок од 30 бодови во десет натпревари. Тие ќе биде големи фаворити на претстојниот Мундијал, но стратегот дефинитивно ќе има големи “проблеми“

Сепак, селекторот на Германија пред Светското првенство ќе биде на слатки маки, земајќи го предвид фактот дека оваа репрезентација има голем број на репрезентивци.

Тоа е проблем и големо прашање за Јоаким: Кого да се земе во Русија, но и кого да се врати во стартна постава?

Во овој квалфиикационен циклус некои се веќе “испробани“ играчи кои веќе покажале и докажале зошто им се има доверба, но и млади играчи кои одлично ја претставија фудбалската германска јавност и селекторот Јоаким Лев.

Во првата опција се секако најпознатите и најпроверени имиња, но ни останатите три не се за исфрлување, а сигурно и тимовите претставени како опција 2 и опција 3 кои би биле конкурентни за титула на прваци на светот.

 

Опција 2

Опција

Опција 4

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -