fbpx
-9 C
Skopje

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно.

Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го заборавивме и како изгледа и не знаевме дали е жив или покоен, изгледа мислеше, откако ќе гукне по толку години молк – сите сдсмовци ќе искокаат, ќе свртат едно ,,Пајдушко” и ,,жизнорадосно” ќе го стават на профилна слика. Веднаш и одма!

Да, да, Црвенковски, едвај те чекаа!

Не сфаќа Црвенковски дека едвај се отарасивме од неговата губитничка аура…по толку порази, празни ветувања, говори, мизерни, сексистички пијани ,,поезии” од типот – ,,не можам да постигнам со сите жени”.

Ем се отарасија членовите, ем гласачите-симпатизерите на СДСМ и… едноставно – се навикнавме дека не постои ваков лик повеќе во нашиот Универзум!

И конечно – никој не сака ликови кои потсетуваат на темната транзиција. А, тоа е токму тој и неговото минато и сегашно опкружување, кои, мора и сакаат да му даваат инфузии. За да се чувствува сè уште како важен политички фактор, без кој не се може.

Молам, фактор кој!? Кога последен пат Црвенковски се сретнал со американски, германски, француски, белгиски, шведски, дански амбасадор…и куп други? Памети некој?

Па, овој човек ни кога беше власт не леташе со авиони во странство, да оддржува дипломатски врски за Македонија, веројатно поради страв од летање

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -