4 C
Skopje

Јоци: Да си прв човек на БЈБ, а да ти ја следат ќерката до Евридики сосе кеси од Лидл, сама ќе си дадев оставка

АКТУЕЛНО

Оф…па, нели џипон службено се сунчаше на плажа ? Од каде сега излезе дека бил приватно ангажиран за рашетавање на ќерката на директорот на БЈБ, Лазе Велковски ?

Туку, има друг важен момент.

Да си прв човек на Биро за јавна безбедност, а да ти ја следат ќерката цел пат до Евридики, сосе кесине од ,,Лидл”, да го сликаат џипот, а НИКОЈ да не забележи, не-не си дефинитивно за тоа место.

Ја сама би си дала оставка, прво ради професионално потфрлање, второ ради злоупотреба на службено возило за приватни цели.

https://www.facebook.com/joci.jocik/posts/10216677437588271

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -