fbpx
14.8 C
Skopje

ЈОЦИ Директно без влакна на јазикот: Не бе дечки, тендери-мендери и ароганцијата ви се удира од глава!

АКТУЕЛНО

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци на својот Фејсбук профил вчера сподели статус по повод резултатите од референдумот.

Едвај половина од оние кои излегоа на изборите во 2016.година, излегоа вчера на референдумот, а тоа е резултат на катастрофалните грешки на власта – коментира на социјалните мрежи Јорданка Ивановска – Јоци

„На толку фрлени пари, медиуми, армија подмачкани новинари и стотици дрндупки во интернет простор кои со месеци труеја, цела меѓународна заедница стои зад тебе и на крај- добиваш 600.000 ,,ЗА”.

Односно, тоа е половина од вкупниот број на гласачи кои излегле во 2016 т.е 66 отсто или околу 1,2 милиони гласачи.
Тогаш бројките и листите чинеа, сега не чинеле, имало многу иселени, се жалат од СДСМ.

Не, бе, дечки, просто е.

Ништо не работите и изневеривте.

Тендери-мендери, кафани, ароганција, курвици-мурвици, курац палац, се’ ви се удира од глава.“ – пишува Јоци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -