fbpx
-10 C
Skopje

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ и екипа” не е случајно, напротив одамна го подготвуваа. Само се мрзеливи и тапа, па чекаа Заев сам да погреши, да се сопне и да му се насукаат и да мислат дека ќе го преземат СДСМ.
Прегорени жици се…али, добро, нека се порадуваат, барем се открија јавно за јавноста да ги спознае убаво.

РЕТРО, 4 МАРТ, 2020

,Сафетојна Бишевац, вчера, кажа дека нема контакт со Заев, се дружел човекот со ,,бранковисти” – Куновска, Бендевска, Минчев….Заборави да каже дека сите заедно, цела таа екипа, се дружат со Косана Мазнева, советничката на Мице, и тоа кај Минчев у кафич, две години наназад. Пола Скопје знае за ова, не еднаш се видени.

Сигурно оделе со Косана во градинка, па затоа толку интензивна ,,дружба” тераат со мицевата прва чета.

Туку, Сафетојна, уште вчера вечерта, заврши на вмровски портали. Иако е неточно дека Куновска раскрстила со Заев во 2013, кога беше избран за лидер, бидејќи она беше пратеник од 2014 до 2016, на негов предлог. Па, уште и додал била член на ИК. Не, бе, Сафетојно, она беше на Градска и раскрсти пред избори 2016, три години по негово доаѓање.

Не е вистина и дека некој убедува дека вие сте дел од сегашно СДСМ, пошто вашите политички кариери одамна завршија, по ваш избор. Не носите гласови.

На следно гостување во Алфа, ти земи кажи дали во ваша екипа се и Савова и Геро. И дали некој од вас му носи документи на Мице по дома? И секако, дали понекогаш и БЦ ве дружи.

Па, није ваљда така случајно, месец дена пред избори да ви текнало да се шетате по алфа телевизии во исти емисии со Герота!?
Се` друго од вашево, кое го пласирате, е тривија.

Кажете шо муабети праите во кафич две години и како вака наеднаш, во кампања, се вклучивте ,,во струја”

Друг статус за БЦ на Јоци

БЦ, наташи, софии, весни, минџи, андрејки петрови кои работат кај орце, илинки, се пасивизираа од СДСМ одамна. Откако СДСМ претрпе низа порази и сфатија дека не ги бива. А, и нашите сојузници им кажаа да се пензионираат.
Нечесно, злобно и нечовечно е во зенитот на моќ на СДСМ и во време на пандемија – да бараат вонредни конгреси.
Хиени. Не оти им е гајле за Македонија, сакаат само да ја растурат владата и земјата.
Дечки, скапо ќе ве чини овој дил со вмровци. Сè се знае за вас и со кого седевте и кој го плаќаше кафето три години. И кој со кого се дрндаше.

Вие сте одамна политички мртви и така и ќе останете засекогаш. Кога ќе истуркате победа на чесен начин, седнете во фотелји. Вака, со темно сценарио, само ќе го попушите, како и вашиот трендафил Мице, имено. Разликата е што вие ќе бидете оние со црното петно.

Јас не ви давам да ја растурите Македонија за моќ и пари, пошто фино ве знам. А, вие како сакате.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -