7 C
Skopje

Јоци до Героски: Чуму вонредна, за полесно да му врват бизнисите на Камчев со владини уредби, подалеку од наши очи, затоа бараш?

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

Дудлот на Орце бара вонредна состојба?! Ајде, бе за полесно да му врват бизнисите на Камчев со владини уредби, подалеку од наши очи, затоа бараш?

А, вчера, дудлов, побара од власта, да ги усвои законските измени со кои заболени ќе може да се лечат и во приватни болници т.е. државни пари да се алоцираат кај Камчев по основ на милион фактури меѓу министерство и него.

Овој шо беше против СДСМ и сакаше да ги нема, сега е кооперативен со нив?! Чудничко, нели?

Чуму вонредни ? Рестрикции може да има и без вонредна. Во жариштата може да се прогласи кризна.Имаме функционално Собрание сега.

Досега, заболени од #КОВИД19 се лечеа исклучиво во јавно здравство. И Владата треба да продолжи битката да ја води преку јавно здравство – ИМА КАПАЦИТЕТИ, ИМА КАДРИ

Поинаку, сите ќе се сомневаме во КОВИД бизниси со Камчев и Жан Митрев, договорени под маса.

КРЕНЕТЕ ИМ ГИ ПЛАТИТЕ НА СЕСТРИТЕ И ДОКТОРИТЕ ВО Ј.ЗДРАВСТВО ЗА 100 ОТСТО!

Ставете ги навреме во функција празните капацитети, имате околу 20.000 метри квадратни, ако не и повеќе, подготвена болница ,,Мајчин дом”. ПРАЗНА!

Што чекате? Ви требаат 3 дена само да ја дезинфицирате и да ја исчистите. Или намерно ја уништувате за да ја шитнете за ич пари некому?

Милионски бизниси некој планира за време на корони?
Нема да ви помине. NO PASARAN!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -