fbpx
21.8 C
Skopje

Јоци до Ременски: Кога толпата го пцуеше Грујо пред неговиот стан, тоа се викаше романтика..

АКТУЕЛНО

Фросина Ременски се налутила. И’ протестирале десетина луѓе пред куќа, ја навредувале. Викнала полиција, ќе тужела…не бил пријавен протестот.
Фросина, викни водени топови, маци.
Никако лабаво ! Нае*и им се мајка. Како викаше Горде, власт си или што !?

Пошто, ние кога протестиравме против Грујо, пред станот му, и толпата го пцуеше, тоа се викаше романтика, а претходно се најавивме со таксена марка.

Само остро, Фрос. Заеби демократија.
Они на тебе.

ФБ СТАТУС НА ЈОРДАНКА ИВАНОВСКА ЈОЦИ

https://www.facebook.com/joci.jocik/posts/10215584498225470

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -