fbpx
-4 C
Skopje

Јоци до Спасовски: Не само што цело СДСМ знае за ова, туку и спие

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Јавно го повикувам Министерство за внатрешни работи и министерот Oliver Spasovski да почнат да си ја вршат работата и да укинат 30 лажни веб страници на Фејсбук кои шират меѓуетничка омраза со месеци, ксенофобија, албанофобија и што не, а Спасовски за нив знае.

Не само што и тој и цело СДСМ знаат за овие фб страници, туку и спијат!

Еден од тие лажни профили, го има украдено мојот идентитет и во мое име шири лаги, клевети луѓе, поттикнува омраза. Пријава до МВР oднесов уште во септември 2020.

Што правите, бе, луѓе? Чекате јас да ви ги вршам вашите работи? Веќе се собравме јас и десет Албанци, кои, овие ги вреѓаат. Сакате да одиме да ви ги донесеме за уши од Прилеп, Битола, Скопје…?

Што викаш Оливер, да ти ги донесеме ние во кабинет, а ти да пиеш виски и да го замолкнуваш заменикот Буши?

Ако не па, на Буши да му се јавам, верувам поагилен е од тебе.

Досега требаше да викнете минимум 30 луѓе од она движење ,,Бојкотирам”, чии постови ги шеруваат и делат исти ставови. И да ги прашате овие ликови што знаат околу овие 30 лажни профили (кои меѓусебно се шеруваат) и да поднесете пет кривични пријави минимум и да скапат во затвор!

Ова е доброорганизирана и платена мрежа која работи 24/7 и каде веројатно ,,членуваат” минимум стотина луѓе. Никој не би седел на столче толку посветено, без да земе воздух со месеци и години, ако некоја странска мрежа не кешира добро и во чиј интерес се меѓуетнички конфликти во земјава.

Секој ден ќе го прозивам Спасовски, додека неговиот оддел за сајбер криминал не ги пронајде овие луѓе, нивните шефови, организаторите и не им поднесе кривични пријави.

А, ќе му се јавам и на Буши, па да видиме кој е вистинскиот министер на полиција, а кој се слика пред камери.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -