30 C
Skopje

Јоци до угостителите: Кој не го бива за водење кафана, нека оди нека сади јагоди, јасно клошараана?

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Томе Корнер и остали угостители кои изиграваат жртви, док човечки е да мислиме на работниците кои ОНИ ги отпуштија, нека не јадат многу бубрези пошто дада Јоци многу пари ви оставила низ градов у сите 50 кафани кои сезонски ги отворате под едно име, па си ги затворавте, па си отворавте нови под други имиња. А, за сето тоа време пијачките и храната губеа у квалитет, а им растеа цените.

И ебен келнер не знаете да задржите поише од шест месеци пошто многу сте фини. Ако не сте вие, други ќе отворат. Пазарна економија така функционира. И дада Јоци, да не се заборави, ви мерела тераси кои увек биле пола диви. Ете уште еден есап на салфетка. Јасно, клошараана?

Него ништо не ви дужам, не прифаќам пијачки и јадења беспари од кафанџии, се’ си плаќам, затоа ви кажувам какви сте.

За вирмани немојте на мене, поише акал и школо имам од вас. Кој не го бива за кафана, нека оди нека сади јагоди.

Линк од фејсбук статусот на новинарката Јорданка Ивановска Јоци ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -