fbpx
12 C
Skopje

Јоци до Заев: За што ќе се арчат 3,5 мил. евра кога ти си решил да тераш до крај, без разлика на исходот од референдумот?

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Ќе се фрлат 3,5 мил.евра за референдум без никакво значење околу Северна Македонија, доколку граѓаните се ,,против”. ,,Институциите ќе одлучувале”, рече Заев. Преведено, ќе решаваат, ако не му е по ќеф референдумот на Заев.

Ова го нема ни во Бурунди.

Па за што распишуваш референдум, човеку !?! За што ќе се арчат 3,5 мил.евра кога ти си решил да тераш до крај, без разлика на се` ?
Што замараш ?

Цела прикаска ти се врти околу Северна Македонија, док економски и социјално тоне цела држава, умираат бебиња, родилки, убиваат луѓе по улици, си делат дебели тендери сдсовци, го уништуваат Водно, дивее урбанистички хаос во градовите.

Ни вие самите више не знаете која ви е поентата на доаѓањето на власт.
Понекогаш мислам дека знаете дека кратко ќе владеете, па грабате брзо, идиотски и смотано, со надеж дека никој нема да ве фати. А, ве фаќаат за два дена.

Го изгубивте кредибилитетот во секоја ебена месна заедница, не па на ниво на држава.

ФБ СТАТУС НА ЈОРДАНОВСКА ИВАНОВСКА ЈОЦИ

 

https://www.facebook.com/joci.jocik/posts/10216624543465951

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дино Мерлин прв пат за болеста: БЕВ КАКО БИЛКА

Еден од најпопуларните балкански пејачи Дино Мерлин за прв пат проговори за својата болест и како што вели дека било премногу сериозно и се...

Партијата на Љубчо Георгиевски заедно со останатите помали партии во Собранието предлага измени во изборниот Законик за една изборна единица

ВМРО-Народна партија денеска како дел од македонскиот парламент заедно со останатите помали политички партии, партиципиенти во Собранието, предлага измени во изборниот Законик, односно предлог...

МАРТ НИ ГО НОСИ СНЕГОТ ВО МАКЕДОНИЈА: УХМР со детална временска прогноза за викендов, особено подгответе се за утре!

Времето денеска е сончево со мала облачност, а од попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната...

Заев: Имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 вакцини ама како да кажам, ако не стигнат?

Ние секој ден очекуваме конкретна информација кога ќе стигнат вакцините. Јас сега имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 ама како да кажам, ако...

Бил Гејтс открива до кога мисли дека ќе носиме маски

Бил Гејтс (65) ја примил втората доза од вакцината против ковид-19 пред една недела, потврди во интервју за социјалната мрежа Клабхаус. Но иако основачот на...
- Advertisement -