fbpx
20.8 C
Skopje

ЈОЦИ ДО ЗАЕВ: Животните трошоци ни растат, а ќерка му на Заев се шета на Бали и други егзотични места!

АКТУЕЛНО

Новинарката Јодранка Ивановска – Јоци уште еднаш упати јавно прашање до премиерот Зоран Заев, до каде е платата од 500 евра која се најавуваше во предизборната кампања.

-Зоки се фали со 15 до 20 евра цирка повисока плата. Луѓето по градинки и школи земаат најниски плати. А што стана со платата од 500 евра ? Само статистички и виртуелно ќе ја гледате.

А, за тоа време цените во маркетите и сметките – урлаат. Одиш во маркет и за 5 производи задолжително трошиш илјада денари. Животните трошоци растат несразмерно со платите.

А, ќерка му се сликаше на Бали и други егзотични места. Вие радувајте се на 15-те евра. Не оти знае Зоки како живееме. Тој си е во филмот на сопствениот луксуз, прошетките и фотосесиите со странците.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217032029612850&set=a.10206993089605624&type=3&theater

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -