28 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Снимките се исечоци, разговорот со Мицкоски траеше подолго

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди објавувањето и снимањето на разговори во кои тие се инволвирани. Како што велат, ова е нечесен пристап...

(Видео) Наречение на Бигорскиот Старец и Игумен Партениј за епископ Антаниски

Епископското служење е возвишен израз на апостолското преемство и продолжение на апостолската служба, без која нема вистинска Црква и кое со чистота на животот...

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител на денот на изборите

Во канцеларијата на Народниoт правобранител на денот на предвремените парламентарни избори во периодот од 7:00 до 21:00 часот ќе функционира беслатната телефонска линија: 0800-54321,...

Мицкоски со писмо до граѓаните: Вашиот глас ги менува работите, се обврзувам дека со целата моја енергија ќе се вложам и нема да ве...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати отворено писмо до граѓани во пресрет на гласањето на парламентарните избори. Писмото во Мицкоски во продолжение може да...

Јоци со порака до Наталија Ивчева: Ако земам да се бавам со тебе ќе посакаш да се родиш по втор пат за да заборавиш која си била

Порака до Наталија Ивчева, која му пушта срценца на детено Златев и му праи порачки за мене, за хејтање, место да земе да замеси нешто по дома. Ко млада невеста, нели, по којзнае кој пут.

Наталијо, по локалпатриотска кавадаречка линија, собери си го Љупчето, пошто ја со него нема да се бавам, тој бил копиљ и цуцал весла, башка имал операции, па не знам колку има меморија ја коа тресев влади, али со тебе богами ќе се бавам. И уште некој статус ако видам за мене, ќе знам од тебе е.

Твој избор. Муж ти, малион, можда е повреден од мој статус во лево крило каде му кажувам дека не е никаков новинар, али ќе му помине. Така растат деца – со клоци во задник и со тегнење уши.

Другпат не ме цензурирајте. И барајте дозвола за објави.

А, ја ако зеам со тебе да се бавам написмено, нема да имам милост. Ич. Ќе те фатам така фино од 90-ти па до лето, 2019-то., да ќе посакаш да се родиш по втор пат за да заборавиш која си била.

За тоа време, Зоќе, може да здивне.

Вклучете си го Грујо на скајп и со него забављајте се. И со тоа што ви праќа. Мене заборавете ме, не сме иста лига. Лузери.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219606469572240&set=a.10206993089605624&type=3&theater

Фејсбук статус на новинарката Јорданка Ивановска Јоци

Latest Posts

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Снимките се исечоци, разговорот со Мицкоски траеше подолго

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди објавувањето и снимањето на разговори во кои тие се инволвирани. Како што велат, ова е нечесен пристап...

(Видео) Наречение на Бигорскиот Старец и Игумен Партениј за епископ Антаниски

Епископското служење е возвишен израз на апостолското преемство и продолжение на апостолската служба, без која нема вистинска Црква и кое со чистота на животот...

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител на денот на изборите

Во канцеларијата на Народниoт правобранител на денот на предвремените парламентарни избори во периодот од 7:00 до 21:00 часот ќе функционира беслатната телефонска линија: 0800-54321,...

Мицкоски со писмо до граѓаните: Вашиот глас ги менува работите, се обврзувам дека со целата моја енергија ќе се вложам и нема да ве...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати отворено писмо до граѓани во пресрет на гласањето на парламентарните избори. Писмото во Мицкоски во продолжение може да...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.