13 C
Skopje

Јоци за Мизрахи: Место да волонтира во Црвен крст како многу загрижена, она си куцка за избори и си тера кампања

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Не се сеЌирајте, Рашел, уште си тера кампањи. Не ја разбудиле во реалноста. Умираат луѓе, она за ,,негативен изборен тест” збори по статуси.

Анимира вмројни со ,,причам ти причу”. Место да оди да волонтира во Црвен крст, ко врло веома загрижена, она си куцка за избори. Јак хумор. Богами.

Чекај, маци. Да извлечеме прво жива глава од корони, па ќе те праат пратеничка. И толку. Не се нервирИ, пишува Јоци во нејзиниот фејсбук статус.

Не се сеЌирајте, Рашел, уште си тера кампањи. Не ја разбудиле во реалноста. Умираат луѓе, она за ,,негативен изборен…

Posted by Jordanka Ivanovska-Joci on Saturday, April 11, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Владата продолжување со креирање на мерки: Платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на граѓаните и на компаниите...

ВИДЕО: Бизарен тренд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија за нокти, а потоа видеата...

Временска прогноза: Следуваат пониски утрински температури

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почесто во северните делови и попладне. Претпладне особено во јужните делови ќе има услови за краткотарен...

Ковачев: Македонија се држи до системот на диктатура на Тито

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид...

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...
- Advertisement -