fbpx
0.8 C
Skopje

Јово Вангеловски во гевгелискиот Суд испитува кој ѝ дал судски налог на Катица Јанева

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски, заедно со други членови на Судскиот совет, денес извршиле ненајавена контрола во гевгелискиот Суд, дознава порталот СУДСТВО.МК.

Како што дознава порталот од неофицијални, но сигурни извори, мисијата на првиот човек на Врховниот суд е да испита, кој ѝ дал судски налог на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, за да може да направи претрес на канцеларијата и домот на екс-претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, кој се сомничи за злоупотреби на елкетронската распределба на судски предмети, како и за местење на предмети.

Според неофицијални информации за порталот, дека ден пред празникот, поточно во вторникот,на итна средба во Судскиот совет бил повикан и в.д. претседателот на Кривичниот суд, Стојанче Рибаров, чиј период на претседателстување, исто така, е предмет на анализа на СЈО. На состанокот не присуствувале сите членови, а претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски остана недостапен за јавноста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...

Еkс сопругата на екс директорот си го промени презимето на фејсбук и инстаграм: Еве како се презива сега

Агенса Ораноска, поранешната сопруга на екс-директорот на АЕК, Роберт Орданоски го промени презимето на профилите на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“, два дена откако Орданоски...

ШOK ПРЕД ХОТЕЛОТ НА ЏОКОВИЌ: Српски навивач сакаше да оди во собата на Ноле, реагираше ПОЛИСИЈА (ВИДЕО)

Правилата се прилично строги и тенисерите не можат да го напуштат хотелот, освен кога одат на тренинг. И додека Новак одмараше во својата соба,...
- Advertisement -