16 C
Skopje

Кабранов за А1он ја откри причината поради која ја напушта телевизијата на Боки

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

По вчерашните случувања кои ја раздрмаа македонската јавност односно по апсењето на сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, денеска со изјави за порталот А1он излегоа новинарите кои беа вработени во телевизијата Ацо Кабранов и Јадранка Костова.

Главниот и одговорен уредник за порталот А1он.мк ја образложува причината поради која наредниот месец веќе нема да биде дел од тимот на 1ТВ.

Договорот со 1ТВ го потпишував секој месец, но следниот нема да потпишам. Причината како што наведува тој е поради здравствени причини а не поради тоа што се случувало во текот на вчерашниот ден.

Целите изјави за а1он можете да ги прочитате ТУКА

Повеќе вести:

Гордана Дувњак останува уредник на информативната програма, а Ацо Кабранов не е веќе главен и одговорен уредник на 1ТВ. Дувњак во изјава за „Фактор“ вели дека останува затоа што има заснован работен однос на неопредлено време, а Кабранов претходно соопшти дека нема да го продолжи договорот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

30 момчиња од Комити приведени во полициската станица во Кисела Вода

30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...

Професор претепаал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува...

Конечно излезе видео кое јасно укажува зошто треба да се укине ТИК ТОК – ова го гледаат и млади луѓе

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе! Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија....

Република Северна Македонија на лажговци

Нашата мила Македонија! Онаа која требаше да ја градиме, чуваме, негуваме, развиваме! Онаа Македонија во која се родивме, растевме, пораснавме, добивме синови и ќерки, внуци! Онаа...
- Advertisement -