28 C
Skopje

Каде во домот треба да се чува фигурата желка – на овој начин заштитете се од несреќа, сиромаштија и луѓе

АКТУЕЛНО

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

На сите им е познато дека фигурата слон носи среќа, жабата пари, но дали сте знаеле колку е моќна фигурата желка?

Имено, за да го заштитат домот од негативни влијанија, многу луѓе користат техника фенг шуи за да привлечат добра енергија и благосостојба, а во тој случај задолжително во домот треба да имате фигура елка.

Се советува оваа фигура да ја ставите во најдалечниот агол од куќата во однос на вратата или во дворот за да ги заштитите домашните од лоши чувства и луѓе.

За да напредувате на работа, фигурата ставете ја на местото во канцеларијата на кое сте му свртени со грб.

Ако сакате стабилни односи во домот тогаш желката од камен ставете ја во западниот дел од домот и свртете ја кон влезната врата.

За сите во домот да се здрави, желката ставете ја во источниот дел од дневната соба, а ако патите од несоница желката треба да заземе мал дел и од спалната соба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -