fbpx
9 C
Skopje

Како да дознаете дали вашиот маж е верен?

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Никогаш не може да бидете максимално сигурни дали вашиот сопруг, вереник или дечко ви е верен. Но, постојат повеќе карактеристики кои го посочуваат тоа.

Емоционално интелигентен

Емоционалната интелигенција е голем показател дали мажот сака да остане верен. Како да го дознаете коефициентот на неговата емоционална интелигенција? Обрнете внимание дали размислува пред да направи нешто и како на него делуваат расположенијата на другите луѓе.

Ги почитува жените

Маж кој го почитува спротивниот пол, не ги гледа жените како објект.

„Начинот на кој ништо не правиш, е начин на кој правиш се. Ако мажот ја почитува жената, најверојатно нема ја искористи само за секс за една ноќ“, вели бихевиоралниот специјалист и терапевт Патрик Ваинс.

Има добри комуникациски вештини

Наместо да го игнорира проблемот и да се препушта на негативни чувства, мажот може отворено да зборува за своите емоции и ќе и каже на партнерката доколку не е среќен.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -