fbpx
-8 C
Skopje

Како да ги исплатите парите добиени од интернет коцкањето?

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Да претпоставиме дека сте уплатиле 50 евра, сте зеле бонус и сте го изиграте, односно сте и исполниле сите услови. Сега е време за исплата, која сигурно била и целта на вашето играње.

Начинот на кој сте ги уплатиле вашите пари во поголем број случаеви е начин на кој можете да ги исплатите средствата. Во случај добивката да е огромна, голем број казина ќе бараат да ви ги исплатат средствата директно на вашата девизна банкарска сметка.

Често се случува при првата исплата казиното да бара да ја верификувате вашата сметка и вашиот идентитет, односно податоците кои сте ги внесле при регистрацијата. Многу од играчите ќе помислат дека ова им е побарано само за да не им ги исплатат средствата, но за тоа не се во право.

Ова е стандардна процедура која ја бара управата за игри на среќа и заштита од перење на пари.

Документите за верификација воглавно се бараат само еднаш со цел да се утврди дека станува збор за вистински играч, а не „бот“ или некој невистинит кој сака да го искористи само бонусот, а со тоа се потврдуваатат информациите кои се внесени при креирањето на вашата сметка во онлајн казиното.

Најпрво ќе добиете упатство како да ги испратете, најчесто тоа е преку меил, а потоа преку меил ќе добиете потврда за статусот на вашата верификација.

Документи кои можат да ви бидат побарани се:

  • Копија или слика од пасошот, личната карта или возачката дозвола
  • Сметка од струја, вода, телефон или било каква друга сметка за да се потврди адресата

Генерално ова може да го сликате со вашиот телефон и да им го испратете на службите за верификација, а потоа во наредните 12 – 36 часа да очекувате вашиот налог да биде верификуван и да биде почната постапката за исплата на вашите средства.

Во зависност од начинот на исплата, вашите средства ќе ви бидат достапни за трошење во рок од 2 до 5 работни дена.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -