fbpx
-2 C
Skopje

Како да ја легнете било која жена?

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Многу од мажите често се жалат поради недостиг на секс. Тоа е така бидејќи поголемиот дел од машката популација се лепат на жени кои се тешки за добивање, наместо да ја одберат онаа вистинската.

Жените кои се незадоволни со својот живот
Жените кои не се задоволни од својот живот, најчесто знаат да побегнат од реалноста па така стануваат лесен плен на заводниците кои се во потрага по авантура. Доволно ќе бидат само неколку убави зборови, па тогаш ќе се најдете во центарот на нејзиниот свет додека таа се наоѓа меѓу облаците. Но доколку не внимавате со оваа постапка може и да предизвикате принудно „слетување“, па така нејзиниот живот да и се чини многу полош од порано.

Депресивна жена
Сите од нас познаваме барем по една личност од понежниот пол која постојано е депрезивна и знае да предизвика драми онаму каде што г нема. Овие жени се лесни мети за мажите. Тие во нив гледаат како спасители, но среќата која ја наоѓаат во нив за кратко време повторно се претвора во депресија. Заводникот ќе побегне, а таа пак ќе биде депресивна, но овој пат со причина.

Жена која сака да им „погоди“ на сите
Личностите кои постојано се трудат да им угодуваат на останатите околу нив се исто така лесна мета за љубовниците. Таквата жена се чувствува многу добро во друштво со мажи и сака да се грижи за неговите потреби. Уште по самото негово повлекување и непокажување на внимание, таа со сите сили ќе почне да се бори за неговата наклонетост. Тоа е единствениот начин да се чувствува сакано.

Жените на кои сексот им претставува „оружје“
Многу од жените веднаш ќе скокнат во кревет со маж, бидејќи сексот е начин на кој ти се чувстуваат сакани. Заводниците ги искористуваат овие жени за секс, а жените тогаш емотивно се врзуваат за нив, па во поголемиот број на случаи ќе останат разочарани.

Жена која има бујна фантазија
Овие жени се најлесен плен за заводниците. Тие веруваат во секаков вид на приказни. Можете да и ветувате мед и млеко и сето тоа без да го остварите. Таа во својата глава ќе си создаде слика на која ќе се надева, иако на крај ќе остане разочарана.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -