fbpx
-2 C
Skopje

Како да започнете со онлајн кладење на кошарка

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

Ако решивте дека онлајн кладењето е подобра идеја од традиционалниот начин на кладење, во оваа статија може да прочитате како да започнете.

Изберете каде ќе се кладите

Прв чекор во онлајн кладење на кошарка е да изберете каде ќе се кладите. Секако доколку сте почетник имате премногу опции, и нема да знаете која би одговарала за вас. Како совет во избирањето на онлајн обложувалница би било таа да биде популарна, затоа што тие најчесто нудат и најголема безбедност. Исто така треба во предвид да имате и коефициентите дали се реални,како и начинот на уплата и исплата.

Креирајте кориснички профил

Откако ќе одлучите на кој сајт ќе играте, како следен чекор е креирањето на профил. Овај процес е доста едноставен, скоро секоја обложувалница го има детално објаснето, со цел полесна навигација и започнувањее со играње.

Внесете уплата на вашата сметка

После креирање на профил, вие може да ставите финансии на вашата сметка. Постојат повеќе начини како да го направите тоа. Вие го избирате онај начин кој најмногу ви одговара, и при било какви проблеми обложувалниците нудат корисничка поддршка. Па така вие ако имате проблем со внесување на уплата, или креирање профил може слободно да поставите прашања и да побарате помош.

Започнете со играње

Ова е делот каде треба да започнете со кладење. Кладењето на кошарка нуди одлочни можности, и е многу едноставно. Вие ги имате стандардните начини на кладење, и на еден доста едноставен начин доаѓате до вашите добивки. Исто така ова ви нуди прилика да ги пробате вашите системи, со многу мали влогови. Повеќето сајтови за онлајн спортско кладење на кошарка имаат многу низок почетен влог. Но сепак, бидете внимателни, ова треба да претставува еден вид забава за вас.

Препорачани сајтови

Изборот за онлајн кладење на кошарка, е доста голем, па така имате да избирате разни обложувалници. Покрај обложувалници вие може да избирате на кои лиги ќе се кладите. Многу важна работа е сајтот кој ќе го изберете да биде доверлив. Секако кога избирањето на сајт е доста објективно, но постојат и некои субјлективни работи кои треба да ги имаме во обзир. Сајтот мора да има спроведено безбедност на високо ниво, како за вашите сметки така и за вашите финансии и исплата да се безбедни. Исто така треба да има добра навигација, да е доста интерактивен и едноставен. Коефициентите треба да се реални, затоа што од тоа зависи и висината на вашата добивка. Некои сајтови нудат и бонуси за кладење на кошарка, кои не е лошо да се искористат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -