fbpx
4 C
Skopje

Како до страсен француски бакнеж?

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Бакнежот е еден од најромантичните и најубавите дејствија, кои ги извршуваме кога сме силно привлечени од некого.

Легендата за францускиот бакнеж прв пат се појавува во XX век во Англија. Во тоа време, англичаните гледале скептично на бакнежот со јазик и го доживувале како „потресен ритуал“, кој настанал само и единствено за телесни задоволства. Сите бакнежи кои ги даваме и примаме, кои ги споделуваме со нашите партнери се многу важни и претставуваат најсилна форма на љубовен допир помеѓу нас и нашиот партнер. Бакнежот истовремено претставува и најнежна форма на врската помеѓу мажот и жената односно помеѓу двајцата партнери.

Со жешкиот и страсен бакнеж започнува вистинскиот телесен допир на партнерите, во кој учевствуваат повеќе од 34 мускули на лицето. Бакнежот е и начин преку кој може да ги искажете вашите чувства и да ги дознаете чувствата на вашиот партнер без да поставите ниту едно прашање.

Многумина за време на бакнувањето знаат да ја уништат страста преку неправилниот начин на бакнување, затоа доколку сакате да го подобрите својот стил и техника на бакнување ова се неколку тајни и совети како до добар француски бакнеж.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -