17.1 C
Skopje

Како изгледа кога Кристијано Роналдо ќе излезе на чај со пријателите

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Нашето секојдневие, освен работните обврски, го поминуваме со нашите пријатели пиејќи чаша кафе или чаша топол чај. Таков е животот и на големите фудбалски ѕвезди, актери, пејачи. Но, која е разликата кога мега популарната фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо сака да излезе и да пие кафе или чај во јавност со своите пријатели?

Фудбалерот на Јувентус е препознатлив сегде. Неговото присуство во било кој момент може да предизвика вистински бум. Роналдо е секогаш во центарот на вниманието. Ова го говори и ова видео, во кое Кики Роналдо излегува со својот најдобар пријател на кафе, а фановите и минувачите едноставно не престануваат со фотографирање и барање за селфи со славниот фудбалер.

Веројатно, откако ќе ја погледнете снимката, ќе разберете дека вие можете многу повеќе да уживате пиејќи кафе отколку самиот Роналдо, бидејќи тој прашање е и дали воопшто може да пие и истовремено да ужива. Погледнете го ова видео:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -