fbpx
22.8 C
Skopje

Како мали деца на улица: Жесток вербален конфликт меѓу портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник на СДСМ

АКТУЕЛНО

Најпрвин се поздравија, а веќе 2 секунди потоа навлегоа во жесток вербален конфликт за исходот од референдумот. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски враќајки се со својот велосипед од прес конференција го затекна својот колега од СДСМ Костадин Костадинов кој организрал прес конференција пред централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

Што соопшти ДИК, го праша Стоилковски по Костадинов кој постојано повторуваше дека имаат легитимитет со оваа бројка Договорот да помине во Собрание. Костадинов кажа дека ова мора да се испочитува до крај и дека одговорноста сега е на највисокиот законодавен дом.

По размената на ставови Костадинов ја напушта вербална битка додека новинарите немо го набљудување судирот меѓу Стоилковски и Костадинов.

Видеото погледнете го тука

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -