fbpx
-8 C
Skopje

Како Прилепчанецот Лесноски ја дочека историската добивка од над половина милион евра (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Ване Лесноски од Прилеп синоќа доби во обложувалница над половина милион евра, тоа е убедливо најголемата добивка во Македонија, а според „Моцарт“ и на Балканот.

Среќниот Ване Лесноски уплатил седум тикети со слични натпревари, сите носеле максимална добивка. Два тикети уплатил на 23. јануари, пет следниот ден. Откако претходно ги фатил сите, последните натпревари ги чекал синоќа во обложувалница заедно со своите пријатели.

Откако завршиле натпреварите од Лигата на шампионите, Лесноски стана побогат за неверојатни 520.000 илјади евра. Убедливо најголема добивка во Македонија од обложување на спортски натпревари.

„Го чекав резултатот од последниот натпревар од Лигата на шампионите Севиља – Манчестер јунајтед и се тресев во исчекување. Секоја секунда беше голема неизвесност и голаме возбуда а навидум бев мирен. Се трудев да бидам мирен, да ги држам чувствата под контрола. Ми беше како во магла, кога го слушнав резултатот занемев. Опасно е ако не ги контролираш чувствата. Играм со мали пари, често се обидувам да стигнам до голема добивка, си велам ако падне да падне. Лани ова време добив 25.000 евра. Таа ми беше најголемата добивка, но не се споредува со ова“, вели Ване Лесноски во интервју за МИА.

Локалниот прилепски весник „Зенит“ објави и видео од последните моменти на исчекување на Ване Лесноски.

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -