fbpx
21.8 C
Skopje

Каков состав: Фудбалерите на Шпанија кои Мундијалот ќе го гледаат од дома

АКТУЕЛНО

Не се најдоа на списокот

Селекторот на Шпанија денеска го објави списокот на селекцијата на Шпанија за Мундијалот во Русија кој изненади многумина.

Тој одлучи да не покани неколку врвни играчи односно ѕвезди на Црвената фурија. Така, преку малите ТВ екрани Мундијалот ќе го следат Педро, Мората, Мата, Фабрегас и многу други.

Секако. Шпанците веднаш му укажаа на селекторот дека баш и не се задоволни од списокот, па некои фудбалери едноставно мора да се најдат во авионот за Русија.

Екипата на Шпанија која не оди на СП: Касиљас, Серхио Роберто, Иниго Мартинез, Бартра, Маркос Алонсо, Андер Ерера, Мата, Витоло, Педро, Мората.

 

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -