fbpx
2 C
Skopje

Каква е состојбата во реформаторска Битола

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Вчера вечер членови на Републичкиот штаб за реформи во ВМРО ДПМНЕ одржаа состанок во Битола.
На состанокот присуствуваа голем број на членови незадоволни од севернокорејското раководство на ВМРО-ДПМНЕ.

Денес се известени дел од присутните на состанокот дека нема да бидат на кутии во избирачките места и дека дел ќе бидат и разрешени од функции.

И не случајно малку погоре раководството го нареков севернокорејско, па можам слободно да речам дека Северна Кореја е лулка на демократијата за разлика од врхушката на ВМРО ДПМНЕ.

Друг случај, во познатата битолска населба Генимале, раководството на тој МК(со голем број на членови) си поднесе оставка и се приклучи кон реформите во ВМРО ДПМНЕ.

Актуелното раководство во Битола на ВМРО ДПМНЕ е под силен притисок од страна на врхушката и ги користи сите методи за да ги предомисли реформаторите од Битола да се повлечат од иницијативата, но сакаме да му пренесеме дека никој нема да не предомисли бидејќи ВМРО ДПМНЕ ни е пред се, ВМРО ДПМНЕ ни е над се!
Ние сакаме реформи во нашата партија за враќање на силата и угледот на ВМРО ДПМНЕ како предуслов за враќање на пиедесталот на политичката сцена во Република Македонија!

ДА Е ВЕЧНО ВМРО, ДА Е ВЕЧНА МАКЕДОНИЈА!

Пишува: Петар Дељановски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -