9 C
Skopje

Какво е ова натпреварување: Гибралтар е подобар од Германија во Лигата на нации

АКТУЕЛНО

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

ВМРО-НП: Георгиевски оствари средба со бугарскиот државен врв

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...

Четирикратниот светски првак Германија е најголемото разочарување во Лигата на нации. Оваа репрезентација е во длабока криза, па по очајната престава на Светското првенство во Русија, лошите резултати продолжуваат и во новото натпреварување на УЕФА.

Германија во најквалитетната Лига А е во група со актуелниот светски првак Франција и селекцијата на Холандија. По две кола избраниците на селекторот Јоаким Лев освоија само еден бод и тоа во првото коло на домашен терен против Франција. Потоа доживеаа пораз од Холандија од 3-0, а вчерва и 2-1 од Франција.

На социјалните мрежи Германија добива невиден сеир, бидејќи дури и Гибралтар има подобар ефект во Лигата на нации, откако нареди две победи по ред против Ерменија и Лихтенштајн.

Нормално не може да се спореди конкуренцијата во Лигата А и Лигата Д, но навистина е чудно кога една репрезентација како Германија не може да дојде до победа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -