5 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Камен со големина на кошаркарска топка ја проби шофершајбната и удри директно во главата на возачот на автобусот (Видео)

Возачот Жао Шуанг херојски го истрпел шокот и тешката повреда откако во него удрил камен со големина на кошаркарска топка додека тој управувал со автобус полн со луѓе. Возачот успеал безбедно да го сопре автобусот.

Инцидентот се случил кога автобусот поминувал покрај рид во момент кога голем одрон и голема количина на камења паднале на патот и почнале да се одбиваат од асфалтот.

Возачот покрај стравот за својот живот, морал да води грижа камењата кои паѓаат да не продолжат да го загрозуваат животот и на остантите патници.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.