19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Камионот што се преврте со мигрантите кај патот Свети Николе – Куманово бил со украдени бугарски таблички

Камионот со мигранти што се преврте на патот Свети Николе-Куманово бил со украдени бугарски таблички.

Порано денеска медиумите јавија дека камион со бугарски таблички се превртел додека превозувал 25 нелегални мигранти. Бугарската BTV објави дека регистарската табличка на камионот е украдена од автомобил на човек со македонско и бугарско државјанство.

Од МВР соопштуваат дека несреќата во која настрадаа сите 25 мигранти се случила вчера наутро. Возачот кој е македонски државјанин се бара.

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.