11.8 C
Skopje

Канте ја загубил свеста на тренинг, играчите на Челси шокирани!

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Англиските медиуми тврдат дека Н’Голо Канте го пропуштил дербито меѓу Манчестер Сити и Челси, затоа што во петокот се онесвестил во соблекувалната на тренинг центарот на лондонскиот клуб.

Францускиот репрезентативец ја загубил свеста по тренинг и ги шокирал соиграчите кои нормално реагирале веднаш, по што лекарскиот тим ја презел работата во свои раце и се погрижил за Канте.

Челси официјално објави дека Канте не играл против Сити поради болест, а вистината е дека по несаканата случка, тој итно бил пратен на испитувања да се утврди дали има некаков здравствен проблем, но специјалистите не пронашле нешто загрижувачко. Но, иако Конте решил да го води својот фудбалер во Манчестер, Канте не се чувствувал добро и не бил подготвен за настап.

Информацијата за смртта на Давиде Астори само дополнително ги испаничил одговорните во редовите на Челси, но тестовите покажале дека нема посебна причина за загриженост и веројатно Канте ќе биде во тимот за дуелот против Кристал Палас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...

Министерството ги сподели резултатите: Проверете дали сте добитник на парична помош за стипендиите за средношколци

Министерството за образование и наука објави резултати од неколку конкурси за доделување стипендии за ученици од јавните и приватните средни училишта во земјава за...

Јоци: Kој сè ќе му забие ножиња на Мицкоски

Кој сè ќе му ,,забие" ножиња на Мицкоски, кој нема никаква контрола врз партијата? Амбиции има #Николоски, најблиску е до тронот, а мора...

Нема да има повеќе автомобили со бугарски таблички во Македонија

Она што се шушка веќе долго време, најверојатно ке се протурка до крајот на годинава како закон. Имено, ке биде побарано од сите...

Заборавете на норвешките радијатори, со овој шведски изум заштедете и стоплете ја куќата (фото)

Ако ги послушате Швеѓаните, следните зими би можеле да плаќате значително помали сметки за струја. Имено, шведската компанија SolarTech која се занимава со продажба на...
- Advertisement -