fbpx
6.8 C
Skopje

Каракамишева до Борјан Јовановски: Очаен си – глеј си ги твоите “дострели” во платеничкото новинарство

АКТУЕЛНО

Кралот на фејк пропагандата зборува за моите “fake news”? Седи бе Борјане Јовановски! Дискредитиран си по сите платеничко-полтронски основи, очигледно ти остана уште “артилеријата” на твојата Нова тв!

ОЧАЈ!

И што биле моите лажни вести? Линкот што ги приложив од порталот Република го има истото тонско парче што Борјан го постирал на неговиот клеветнички текст!

Кај ја виде лагата во веста Борјане? Знам дека имаш голем мотив да го оправдаш својот другар, и многу се трудиш ама никако не ти успева!

Министерот го претставува и застапува МНР! Тоа значи дека Димитров не може да се амнестира од одговорност дури и да сака, ниту може да се крие зад министерството со своите изјави и постапки!

Еве го линкот од
https://t.co/HCTTr7huZ5 истиот линк со https://t.co/TlYbbt5Bgt.

пс. А во однос на моите успеси на професорски план Борјане прашај го претходниот и сегашен ректор на УКИМ, ќе те просветлат убаво што сум направила во мојата кариера и за мојот индивидуален придонес за рејтингот на УКИМ! Глеј си ги твоите “дострели” во платеничкото новинарство!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -