fbpx
11.8 C
Skopje

Каракамишева: Ги гледам билбордите по улици и срцето ми се смее, донесовме историска одлука!

АКТУЕЛНО

Откако на вчерашниот референдум имаше 660 илјади граѓани кои излегоа да гласаат, денеска со свој став за и околу резултатите од референдумот излезе и универзитетската професорка Тања Каракамишева.

Фејсбук статус на Тања Каракамишева:

Ги гледам билбордите по улици и срцево ми се смее! На 30.09.2018 донесовме ИСТОРИСКА ОДЛУКА! Предлагам идната Влада да го запише овој ден од историско значење за сите МАКЕДОНЦИ во Преамбулата на Уставот на Република Македонија! Вчера напишавме историја која вечно ќе се раскажува!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -